Froukje Canter Cremers

Froukje is in september begonnen als 1 van de 10 trainees bij ASR. Bij deze laatste lichting trainees is na een half jaar al een soort vriendengroep ontstaan waardoor het minder opvalt dat je naast het zware programma van het traineeship minder vrije tijd over houdt voor de leuke dingen in het leven.

"Tsja, dat is even investeren" zegt Froukje. Het is best zwaar hoor, 4 dagen werken en dan ook nog 1 dag naar de Universiteit. En dan natuurlijk ook nog 's avonds leren. Maar omdat we als traineegroep veel samen doen is het ook wel weer heel erg leuk.

Na mijn HBO opleiding vastgoed en makelaardij ben ik gaan werken bij een makelaar. Ik merkte dat ik weinig plezier had in mijn werk en eigenlijk ook nog steeds de drang had om verder te studeren. Ik kreeg toen een reclamemail voor het traineeship van ASR. En omdat ik een echte Feyenoord fan ben reageerde ik natuurlijk gelijk. Nee hoor, serieus, toen ik de inhoud van het traineeship zag dacht ik dit is precies wat ik zoek. Uitdagend werk in combinatie met een studie bedrijfskunde, precies wat ik zocht.

Als je binnenkomt in dit wat verouderde pand denk je wel even mmm is dat waar dit uitdagende traineeship gaat plaatsvinden? Maar al gelijk na mijn gesprek met de recruiter en een trainee was ik om. Dit was wat ik wilde!

Mijn eerste project heb ik bij Ditzo gedaan, een onderdeel van ASR, maar zo zelfstandig dat je daar eigenlijk weinig van merkt. Ik heb daar een klantcotactstrategie geschreven en uitgerold. Echt een heel leuk en vooral leerzaam traject. Omdat Ditzo echt een heel apart onderdeel van ASR is ben ik af en toe een dag in Utrecht gaan werken en probeerde ik ook veel aansluiting te vinden bij projecten die binnen ASR liepen op het gebied van klant contact. Op die manier hield ik het contact met de andere trainees en kon ik me vast oriënteren op mijn volgende opdracht. Tijdens mijn project bij Ditzo had ik veel steun aan mijn mentor. Ik heb in het begin een aantal gesprekken met hem gehad om de juiste manier te vinden om mijn project vorm te geven. Ik heb van hem een aantal tips gekregen waardoor ik mijn werk beter en efficiënter kon gaan doen. Nu heb ik nog steeds regelmatig contact maar dat is ook veel telefonisch. Het grappige is dat koppeling tussen trainee en mentor voor een aantal al op de selectiedag gebeurd en dat, dat bijna altijd een goede match blijkt te zijn.

Inmiddels ben ik aan mij 2e opdracht begonnen, bij ICT. Iets heel anders! Ik ben benieuwd hoe ik deze periode ga ervaren. Ik ga mij bezighouden met OPEX certificering en de mogelijkheden voor continue verbetering. Wat sowieso leuk is dat er binnen de ICT afdeling van ASR echt aandacht is voor de rol van vrouwen. Meer vrouwen op topposities, dat vind ik echt een mooi streven. Het scheelt natuurlijk wel dat de voorzitster van het vrouwennetwerk van ASR, Unitmanger binnen de IT club is.

Wat ik echt bijzonder vind aan dit traineeship is de band de we hebben als trainees. We lunchen zeker 3 keer in de week met een andere trainee, we gaan uit eten met elkaar, we studeren samen als dat nodig is en we hebben bijna elke vrijdag onze eigen vrijmibo na onze studie. Even een biertje met elkaar. En heel soms doe ik dan het licht uit"

Traineeship TOP Lees meer
Traineeship TOP Lees meer
Tim Bleijie bekijk het filmpje